Українська мова та читання. 2 клас. НМК до підручника Мар'яни Захарійчук (частина 1), Наталії Богданець-Білоскаленко (частина 2)

Сторінка 7. Як народжується книжка

Як народжується книжка

Як народжується книжка
Перш за все книжку потрібно написати. Людину, яка пише книжки, називають письменником, або автором. Але написаний текст — це ще не зовсім книжка. Над нею ще має попрацювати багато людей.
Спочатку книжку читає редактор. Він перевіряє, чи автор ні в чому не помилився. Якщо потрібно, він виправляє текст разом із автором.
Якщо книжка має бути з картинками, то художник малює до неї ілюстрації. Дизайнер обмірковує обкладинку й те, який вигляд матимуть сторінки. Адже читачам має бути зручно та приємно роздивлятись їх і читати.
Далі над книжкою працює верстальник. За допомогою спеціальної комп’ютерної програми він розміщує на сторінках текст і малюнки. Книжка майже готова, але існує вона лише в пам’яті комп’ютера. Це ще навіть і не книжка, а її «макет».
До справи береться ще один важливий учасник — коректор. Він ще раз читає книжку й перевіряє, чи немає в ній помилок. І вже після цього книжка вирушає до друкарні.
Тут її друкують на великих аркушах паперу, розрізають на сторінки, зшивають їх або склеюють та вбирають в обкладинки.
Нарешті книжки можуть потрапити до книгарень, а звідти — до читачів!
 

Перед відвідуванням сайту оберіть один з варіантів: